Paladin, 2014 yılında Uğur Aladinler tarafından, firmaların veri yönetim aktarım ve gösterim ihtiyaçlarına doğru, hızlı ve etkili çözümler getirmek üzere kurulmuştur.

Daha ilk aylarından itibaren başarılı projelere imza atmaya başlayan Paladin, geçen süre içinde müşteri ve proje sayısını hızla arttırmış, çok değerli iş ortaklıklarına imza atmış, önemli araç ve firmaların temsilciliklerine hak kazanmış ve tüm ekip çalışanlarının eğitimli sertifikalı olması yolunda gerekli adımları atabilmiştir. Paladin’ler, veriyi işlemek ya da sistemleri düzenli hale getirebilmek için kullanmaları gereken tüm araçlar konusunda eğitimli, sertifikalı ve deneyimli olmaları gerektiğini bilirler.

Hangi araç ve yapılara destek verileceği uzun araştırmalar ve testler sonucunda ekip olarak karar verilir ve bu araçlarla ilgili dokümantasyon hem çalışanlara, hem de müşterilere istendiğinde sağlanır.

Hizmetlerimiz

İş zekası; çeşitli sistem ve kaynaklardan elde edilmiş ham verinin işlendikten ve düzenlendikten sonra işletmelerin yönetsel,operasyonel ve analitik raporlama ihtiyaçlarına karşılık verebilecek şekilde, tutarlı ve kolay kullanılabilecek ortamlar sağlanmasıdır.

En basit iki boyutlu tablolardan en karmaşık çok boyutlu grafik gösterimlerine kadar her türlü analiz aracının bu sistemler üzerinde “tek doğru” sağlaması beklenir.

Paladin danışmanları, Microstrategy, Oracle Business Intelligence, IBM Cognos TM1 ve Information Builders gibi iş zekası araçlarını bu amaçlarla en iyi şekilde kullanabilmektedir.

is zekasi adimlari

veri bilimi

 ETL Süreçleri

Bir veya birden fazla kaynak üzerinde tutulan verilerin ODS, EDW ve/veya DataMart’lar yaratılması amacı ile modellenmesi, düzenlenmesi ve belirlenmiş hedef sistemler üzerine raporlamaya uygun halde yazılması işlemidir.

Bu çalışma kapsamında çoğunlukla veri tutarsızlıkları ve eksiklikleri de belirlenerek düzeltme çalışmaları gerçekleştirilir.

etl process

 

veri kalitesi

Veri Kalitesi 

Sistem üzerinde bulunan verilerin kendi içlerinde, sistem içinde ya da sistem dışındaki verilerle ve yapılarla uyumunun ve doğruluğunun kontrol edilmesi işlemidir.

Bu çalışmaya örnek olarak sistemdeki elektronik posta ya da normal posta adreslerinin ve telefon numaralarının standartlara uygunluğunun kontrolü ve çeşitli yöntemlerle gerçeğe yakınlığının belirlenmesi gösterilebilir.

 

 

 

 

 

 

data mining

Veri Madenciliği

Basitçe raporlanamayacak kadar büyük veri kümelerinde bulunan ve standart çalışmalarla ortaya çıkarılamayan düzenlerin, akademik istatistik ve veri işleme metodları ile belirlenerek yönetsel kararlara yön gösterecek sonuçlar çıkarılmasıdır. 

Bir mağazada hangi ürün kümelerinin birbirlerine yakın yerlere yerleştirilmesi durumunda daha fazla satış sağlayacağının belirlenmesi, bu çalışmaya örnek olarak gösterilebilir.

Bir çok yönetici kurumlarının stratejilerini ve performanslarını yönetmek için farklı raporlama, analiz ve tahminleme metodlarına ihtiyaç duymaktadır.

Kurumsal performans yönetimi ürün aileleri bu süreçte aşağıdaki konu başlıklarında firmalara çözümler üretebilecek alt yapı desteğini sunmaktadır:

 • Yıllık, aylık ya da kayan bütçeleme,
 • Ürün, bölge ve kanal bazında karlılık çalışmaları,
 • İk planlaması, satış, kampanya, proje ve yatırım maliyetlendirmeleri gibi konularda iş birimlerindeki ihtiyaçlara yönelik özelleşmiş çözümler,
 • Holding ya da grup firmaları için konsolidasyon çözümleri,
 • Ay kapanış süreçlerinin otomasyonu ve yönetimi,
 • Uzun vadeli finansal planlama,
 • Dengeli karne çözümleri.

Paladin danışmanları yukarıdaki süreçlerin analizi, modellenmesi ve farklı ürünler üzerinde
geliştirilmesi süreçlerinin tamamında, mevcut sistemler ile entegre çözümler sağlayabilmektedir.

Konseptsel olarak bir performans yönetimi çalışmasına aşağıdaki gibi yaklaşıyoruz.

epm yaklasimi

IT Süreçlerinin yönetimi için deneyimli kadromuz ManageEngine ürünü ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Neden ManageEngine?

 • Kurulum ve devreye alma süreçlerinde rakiplerine göre 10 katı daha hızlıdır.
 • Kullanım ve yönetim işlemleri arayüzün UX tasarımı ile çok kolaydır.
 • Periyodik güncellemeler ve “Best Practice” takibi ile uygulamalar her zaman en günceldir.
 • Fiyat / Performans Avantajı.
 • Ölçeklenebilir yapısı ile sadece ihtiyaç duyulan modül / özellik satın alınabilir.
 • Entegre olan modüler yapısı ile birden çok aksiyonu bağlantılı şekilde yürütme.
 • Heterojen IT dünyasında tüm ihtiyaçlara tek çözüm sunar.

Ürün Ailesi

 • ManageEngine CA, HP, IBM ve Microsoft firmalarının teknik anlamda sağladığı özellikleri %90 - %10 fiyat avantajı ile sağlamaktadır.
 • Dünyada 200’den fazla ülkede 80.000’in üzerinde müşterisi vardır.
 • Türkiye’de 400 üzerinde ManageEngine kullanıcısı bulunuyor.
 • Ölçeklenebilir oluşu ve Fiyat / Performans avantajıyla Large Enterprise, Enterprise, Small Enterprise tüm kapsamlardaki firmalara uygulanabilir.

Manage Engine Urunleri